O turnaji

Od roku 2000 pořádáme v polovině prázdnin v Šumperku streetballový turnaj nazvaný STREET CUP. Jde o pouliční basketbal hraný dvěma tříčlennými smíšenými týmy (min. 1 holka v družstvu) na jeden koš pod otevřeným nebem.

Není to turnaj, na kterém by se scházela basketbalová elita. Hrají tu proti sobě jak profesionálové a hráči z vyšších soutěží, tak i úplní amatéři a začátečníci.

Jde především o setkání mladých lidí, kteří tuto hru milují, přišli se pobavit a strávit společně volný čas s partou přátel. Přijíždí sem každoročně spoustu kamarádů, místních i z daleka, aby si zahráli, seznámili se a pobavili se. Hlavním cílem je zábava. Každý z účastníků si odnese nezapomenutelné zážitky se spoustou nových přátel a ti nejlepší navíc také věcné ceny.

home.jpg

Streetball je alternativa oficiálního výkonostního basketbalu, vychází z potřeb mladých lidí, kterým nevyhovuje organizovaný sport, profesionalizace a zaměřenost na výkon. Nechtějí celé dny trénovat a dřít, abysi mohli chvíli zahrát v utkání. Nechtějí se hnát za výsledkem, sedět na lavičce a sledovat ostatní, jak se perou o vítězství. Chtějí dávat koše, bojovat a dělat to, co je tak baví a naplňuje.

Menu